Powrót do: strona główna | blog
Przewiń w prawo, żeby zobaczyć pozostałe kolumny

Załóż konto z kartą – zawsze za darmo – a dostaniesz trzy miesiące sportu za darmo

Osoby, które założą Konto Optymalne lub Konto Maksymalne w banku BGŻ BNP Paribas, otrzymają nawet 3 miesiące bezpłatnego dostępu – 2 razy w tygodniu – do ok. 3,5 tys. obiektów sportowych w całej Polsce.

Konta w BGŻ BNP Paribas – najważniejsze cechy
Aby wziąć udział w promocji, należy założyć Konto Optymalne albo Maksymalne. Jakie są najważniejsze cechy i opłaty na obu tych rachunkach?

Bank BGŻ BNP Paribas nie pobiera żadnej opłaty za otwarcie czy prowadzenie Konta Optymalnego. Nie stawia też żadnego warunku „darmowości” konta, typu określone wpływy na konto czy wydatki kartą. Podobnie jest z kartą do konta – ona także jest za 0 zł, i nie trzeba tu spełniać żadnych warunków.

Bank nie pobiera w ramach tego konta także opłat za wypłaty z własnych bankomatów oraz maszyn sieci Planet Cash. W pozostałych każda wypłata kosztuje 5 zł, ale do końca stycznia 2019 r. można ją ominąć, korzystając z opcji wypłaty bez karty, poprzez usługę Blik. Usługa cashback (tzw. „płać kartą i wypłacaj”) – czyli wypłata gotówki z kasy sklepu przy okazji płatności kartą za zakupy – obwarowana jest opłatą 1 zł. Za granicą jest możliwość wypłat gotówki za darmo, o ile skorzysta się z maszyn sieci BNP Paribas albo Global Alliance. Usługi pozostałych bankomatów kosztują 10 zł.

W przypadku najważniejszych opłat za Konto Maksymalne jest nieco podobnie, ale nie całkiem. Opłata za prowadzenie konta także wynosi bezwarunkowe 0 zł, natomiast już za kartę można zapłacić aż 12 zł miesięcznie. Można, ale nie trzeba – osoby do 26. roku życia mają kartę za darmo, pozostali muszą w tym celu wydać kartą min. 300 zł miesięcznie. W ramach Konta Maksymalnego darmowe są z kolei wszystkie bankomaty na całym świecie – bez wyjątku!

W przypadku obu kont wszystkie przelewy „standardowe” realizowane w systemie bankowości internetowej i mobilnej w obrębie Polski są darmowe. Przelewy natychmiastowe kosztują 5 zł za każdy.

BGŻ BNP Paribas udostępnia możliwość płatności zbliżeniowych telefonem – kartę banku można „wgrać” zarówno do Google Pay, jak i Apple Pay.

Na czym polega najnowsza promocja?
W najnowszej promocji mogą brać osoby pełnoletnie, ale z drugiej strony takie, które nie skończyły jeszcze 26 lat (licząc na dzień 31 października br.). Jeśli założą Konto Optymalne lub Maksymalne w banku BGŻ BNP Paribas, mogą zdobyć maksymalnie 3 miesięczne karnety elektroniczne, umożliwiające darmowe korzystanie – dwa razy w tygodniu – z ok. 3,5 tys. obiektów sportowych współpracujących z OK System w całej Polsce. To m.in. baseny, siłownie, kluby fitness, korty do tenisa, korty do squasha, boiska, szkoły tańca czy ścianki wspinaczkowe.Aby wziąć udział w promocji, należy, po pierwsze, najpóźniej do 31 października br.  (albo do wyczerpania puli 4000 rejestracji w promocji) zarejestrować się w niej na dedykowanej stronie. W tym samym terminie należy złożyć wniosek o Konto Optymalne albo Maksymalne (razem z kartą i usługą bankowości internetowej), a potem oczywiście zawrzeć umowy o te usługi. Na etapie wnioskowania należy także zgodzić się na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych.

Po otwarciu konta, w pierwszym pełnym miesiącu po rejestracji w promocji (czyli w październiku, jeśli rejestracja odbyła się we wrześniu; w listopadzie, jeśli zarejestrowaliśmy się w promocji w październiku) należy dokonać przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych, a także dokonać co najmniej jednego przelewu w aplikacji mobilnej banku (obojętne, jaki to przelew – może być nawet do siebie na konto w innym banku). To będzie uprawniało do otrzymania pierwszego miesięcznego karnetu do obiektów współpracujących z OK System.

W dwóch kolejnych miesiącach, po spełnieniu tych samych warunków, otrzyma się kolejne miesięczne karnety. Uwaga, ważne! Karnet na drugi miesiąc otrzymają tylko ci, którzy dostali go też na pierwszy miesiąc, a karnet na trzeci miesiąc – tylko ci, którzy otrzymali karnety na dwa poprzednie. Zatem jeśli ktoś – przykładowo – zarejestrował się w promocji we wrześniu, i w październiku nie spełnił warunków uprawniających do otrzymania pierwszego karnetu, nie ma szans – obojętne ile razy by płacił kartą i jak często robiłby przelewy w aplikacji mobilnej – na karnety w kolejnych miesiącach!

Korzystaj za darmo z obiektów sportowych

Ważne jest także to, że pierwszym miesiącem, w którym należy spełnić warunki, jest pierwszy pełny miesiąc po rejestracji w promocji, a nie po złożeniu wniosku o konto! Czasem może się zdarzyć, że np. w promocji ktoś zarejestruje się we wrześniu, a wniosek o konto złoży dopiero w październiku. Wówczas, aby zdobyć pierwszy karnet, będzie musiał spełnić warunki jeszcze w październiku!

Osoby, które zarejestrują się w promocji we wrześniu, i w październiku spełnią warunki opisane powyżej, otrzymają karnet elektroniczny SMS-owo do 18 listopada. Karnet będzie obowiązywał na miesiąc grudzień. Jeśli spełni warunki promocji także w listopadzie i grudniu, otrzyma karnety kolejno na styczeń i luty 2019 r.Jeśli ktoś zarejestruje się w promocji w październiku, i pierwszy raz warunki dotyczące transakcji kartą i przelewu z aplikacji mobilnej zrealizuje w listopadzie, to pierwszy karnet elektroniczny otrzyma do 18 grudnia, i będzie on obowiązywał na styczeń 2019 r. Ewentualnie kolejne karnety można w tej sytuacji zdobyć na luty i marzec 2019 r.

Teoretycznie wartość rynkowa każdego karnetu to 100 zł. W rzeczywistości jednak uprawniają one do korzystania z obiektów sportowych współpracujących z OK System dwa razy w tygodniu BEZ WZGLĘDU na faktyczną wartość usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *